Zoek Aanbeveling
De artikels van de Grondwet over statutaire betrekkingen en haatspraak herzien
Het is noodzakelijk om tijdens de volgende legislatuur de Grondwet aan te passen waardoor statutaire betrekkingen voor iedereen toegankelijk worden en alle haatspraak procedureel op dezelfde manier behandeld wordt.
Interfederale actieplannen uitwerken
Interfederale actieplannen mogen zich niet beperken tot een strikte definitie van de problemen, maar moeten de aandacht op deze intersectionaliteit en op de eventuele onderlinge samenhang vestigen. De doeltreffendheid van deze plannen hangt af van de financiële middelen die hiervoor beschikbaar worden gesteld, de opvolging en de evaluatie van deze plannen.
Informatiebrief aan Vitit Muntarbhorn (VN-expert inzake seksuele oriëntatie en genderidentiteit)
In september 2016 duidde de Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties voor het eerst een onafhankelijk expert aan inzake seksuele oriëntatie en genderidentiteit. De Mensenrechtenraad is het orgaan van de Verenigde Naties dat toeziet op de naleving van de mensenrechtenverdragen.