Ga verder naar de inhoud

Getuigenissen

Iedere melding bij Unia is veel meer dan een dossier: het is een menselijk verhaal. Een verhaal over ongelijkheid, maar ook over veerkracht en verandering. Daarom laten we de mensen zelf aan het woord. Zij delen hun ervaringen met discriminatie of racisme. Ze tonen wat er misloopt, maar ook wat er mogelijk is.

Homofoob geweld: het verhaal van Philipe en Juliet

Een avondje uit met vrienden op Halloween 2024 eindigde in haat en geweld. Gewoon omdat de slachtoffers droegen wat ze wilden en homofobe aanvallers tegen het lijf liepen. Unia staat hen bij. Bekijk het verhaal van Philipe en Juliet. 

Ayden over niet-aanwerving door een handicap

In september 2016 solliciteert Ayden, die al 15 jaar gepassioneerd klimt, bij een winkel voor klim- en wandelmateriaal. Ayden is doof geboren, draagt een cochleair implantaat, spreekt vlot en kan ook liplezen. Ayden doet een succesvolle proefdag en krijgt positieve feedback. De manager zegt dat ze Ayden aanwerven zodra het financieel kan. 

Toch worden er andere kandidaten aangenomen in de tussentijd. Wanneer Ayden opnieuw contact opneemt, zegt het bedrijf dat ze iemand voltijds zoeken. Na verschillende pogingen geeft het bedrijf uiteindelijk toe dat de doofheid een rol speelde bij de weigering. 

Nino Peeters over de toegankelijkheid van treinstations

Voor Nino Peeters is de trein nemen allesbehalve vanzelfsprekend. Minder dan een derde van de 555 Belgische stations biedt assistentie aan. En dat zorgt voor dagelijkse stress en onzekerheid. Het is een harde realiteit die veel mensen met een handicap delen.

Op 4 december 2024, de dag na de Internationale Dag van Personen met een Handicap, trokken Unia en CAWaB daarom naar de rechter. Ze vragen dat de structurele discriminatie erkend wordt: toegang tot de trein is nog lang niet voor iedereen gegarandeerd.

In deze video vertellen Nino Peeters en een medewerker van Unia waarom deze stap zo belangrijk is.