6 oktober 2026: Unia Connect, het jaarlijkse event van Unia
Op Unia Connect brengen we mensen en organisaties samen die werken rond gelijkheid, diversiteit en inclusie. En dat rond één gedeelde ambitie: de uitdagingen van onze samenleving beter begrijpen zodat we samen een verschil kunnen maken.
Op het programma staan ontmoetingen, uitwisselingen en inspirerende bijdragen van geëngageerde sprekers die hun kijk delen op actuele thema's rond gelijkheid en discriminatie.
Voor deze eerste editie verwelkomen we onder meer William Boeva, stand-upcomedian en pleitbezorger voor inclusie, en Rokhaya Diallo, Franse filmmaker, journaliste en auteur.
Programma
- 9u30: terugblik op 2025 door Els Keytsman De Ronne en Patrick Charlier, directeurs van Unia
- 10u30: 20 jaar VN-Verdrag rond de rechten van personen met een handicap. Veronique Ghesquière en Quinten Vercruysse stellen Unia's werk voor.
- 11u: pauze
- 11u15: keynote Drive door William Boeva
- 12u: lunch
- 13u: presentatie van eDiv, onze vernieuwde online tool voor een diverse en inclusieve werkomgeving
- 13u20: Nelly Tambashe Kattako en Imane El Morabet van Unia's cel Racisme presenteren de cijfers, de situatie en de acties die we nemen tegen racisme in België
- 14u: keynote door Rokhaya Diallo
- 15u: Q&A
- 15u20: slotwoord door de organisatoren
Praktisch
- Wanneer: dinsdag 6 oktober 2026 van 9u tot 15u30
- Waar: Federale Overheidsdienst Beleid en Ondersteuning, Simon Bolivarlaan 30, bus 1, 1000 Brussel
- Om organisatorische redenen kan je je enkel inschrijven voor de volledige dag
Cijfers en statistieken
Jaarverslag 2025
18 juni 2026
Uit het jaarverslag 2025 van Unia blijkt dat altijd maar meer mensen gebruik maken van onze diensten in de strijd tegen discriminatie, haatspraak en haatmisdrijven.
Meer lezen