Ga verder naar de inhoud

Arbeidsrechtbank Henegouwen, afdeling Charleroi, 11 september 2017

Volgens de arbeidsrechtbank betekent het begrip redelijke aanpassingen niet dat een nieuwe functie moet worden gecreëerd die aangepast is aan de handicap van een werknemer.

[Deze beslissing werd verkregen dankzij de inzameling van rechtspraak door de onderzoekers van het project 'Discriminatie bestrijden via het recht: de Belgische ervaring ter zake' (PDR T.0197.19), gefinancierd door het Fonds voor Wetenschappelijk Onderzoek (FWO) en gecoördineerd door Julie Ringelheim en Jogchum Vrielink.]

Gepubliceerd op: 11/09/2017
Domeinen: Arbeid
Beschermde kenmerken: Discriminatie op basis van handicap (validisme)
Rechtsinbreuk(en): Discriminatie (burgerrechtelijk), Weigeren redelijke aanpassingen
Rechtsmacht: Arbeidsrechtbank
Rechtsgebied: Henegouwen
Unia (burgerlijke) partij: neen

Feiten

Een man werkte als elektromechanisch monteur. Omwille van medische problemen vroeg hij een aangepaste functie. De arbeidsgeneesheer had hem ongeschikt verklaard voor zijn huidige functie en oordeelde dat een administratieve functie gepast was. De werkgever kon evenwel geen administratieve functie aanbieden en ontsloeg de man wegens medische overmacht.

Beslissing

De arbeidsrechtbank verwees naar de argumentatie van de werkgever "dat het objectief en technisch gezien niet mogelijk was om een andere functie aan te bieden die aangepast was aan de fysieke en intellectuele competenties van de man".

Het begrip redelijke aanpassingen ging volgens de arbeidsrechtbank niet zo ver dat een werkgever een nieuwe functie zou moeten creëren die aangepast was aan de handicap van een werknemer.

Unia was geen betrokken partij.

Afgekort: Arbrb. Henegouwen, afd. Charleroi, 11/9/2017 - Rolnummer 16/2584/A
 

Op de hoogte blijven van juridisch nieuws?