Grondwettelijk Hof, 9 juli 2020
Op grond van artikel 2 van de wet van 27 februari 1987 kan het recht op tegemoetkomingen voor personen met een handicap niet toegekend worden aan een meerderjarige die nog geen 21 jaar is.

Datum: 9 juli 2020
Instantie: Grondwettelijk Hof
Criterium: handicap
Beslissing:
Er is wel degelijk een schending van het gelijkheidsbeginsel, vervat in artikel 10 en 11 van de Grondwet.
Unia was geen betrokken partij.
Afgekort: GWHof., 9-07-2020
Downloads
Vergelijkbare rechtspraak Grondwettelijk Hof, 9 juli 2020
Arbeidsrechtbank Brussel, 17 februari 2022
Een arbeidster in een kribbe, heeft gezondheidsproblemen waardoor ze vaak afwezig is voor langere periodes. Uiteindelijk wordt ze ontslagen.
Arbeidshof Brussel, 4 januari 2022
Een man werkt sinds 2006 via zijn BVBA voor een bedrijf. In 2017 kondigt de man aan dat hij voortaan in een rolstoel naar het werk zal komen. Niet veel later zegt het bedrijf de samenwerkingsovereenkomst op. In zijn advies stelt de arbeidsauditeur vast dat de man het slachtoffer is geworden van een ongunstige behandeling omwille van zijn handicap, maar hij past de Antidiscriminatiewet niet toe omdat de dienstverleningsovereenkomst werd afgesloten tussen twee vennootschappen.
Arbeidshof Brussel, 15 juni 2021
Een professionele basketbalspeler verzwijgt bij de ondertekening van zijn contract dat hij de ziekte van Crohn heeft. Hij wordt ontslagen en stelt een vordering in o.m. op grond van discriminatie omwille van handicap. In eerste aanleg wordt zijn vordering afgewezen.